trafik ceza
trafik ceza

TC Kimlik No İle Trafik Cezası Sorgulama

TC Kimlik No İle Trafik Cezası Sorgulama

Bu işlem emniyet genel müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. TC no ile trafik cezasını öğrenmek için yapılması gereken egm kaynaklarına erişim sağlamak gereken adımları takip etmektir. EGM Trafik Sorguları sayfasına giriş yaptığınızda karşınıza trafik cezası ve otopark sorgulama adında bir panel gelecektir. Bu ekrana sırasıyla isim soyisim tc kimlik numarası ve doğum yılınızı girip doğrulama yapmanız gerekir.

Doğrulama işleminizin ardından gelen ekranda araç plakasına yazılan ceza sorgulama, otoparka çekilen araç sorgulama, sürücü belgesi yani ehliyete kesilen ceza ve tüzel kişi yani şirketler üzerinde olan araç trafik cezası sorgulamaları yapılabilmektedir.

Eğer plakadan trafik cezası sorgulama yapmak istiyorsanız ilgili bölüme girdikten sonra plaka numarasını ve tescil belge seri n oyu girmeniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz girdiğinizde bilgilerini öğrenmek istediğiniz araca ait cezalar var ise eğer ekranda görüntülenecektir.

Ehliyet Ceza Sorgulama

Sürücü belgesi ya da şahsa yazılmış olan trafik cezalarını öğrenmek için yine aynı panelin anasayfası üzerindeki ehliyet ceza sorgulaması kısmına girdikten sonra tc kimlik numarası, nüfus cüzdanı hart seri no ile kimlik seri numarasını girip sorgula demeniz yeterli olacaktır.

Sürücü belgesine kesilen bir ceza var ise kaç ceza puanı olduğu bilgisiyle beraber kaç paralık cezanızın olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların korkulu rüyası haline gelen çekicilerin gazabına uğramışsanız arabanızın hangi otoparkta olduğunu öğrenmek için telaşa kapılmanıza gerek yoktur. Otoparka çekilen araç sorgulama bu hizmeti sağlamaktadır. Araç sorgulama ekranındaki ilgili alana giriş yapıp plakanızı yazdığınızda çekici tarafından alınan aracınızın hangi otoparkta yer aldığını görebilirsiniz.