arac borc sorgulama
arac borc sorgulama

Araç Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama: Metropol hayatın kazandırdığı avantajların yanında zorluklarından birisi de kalabalık otobüslerdir. Kış günlerinde durakta otobüsün gelmesi dayanılmaz işkence olur. Bazen otobüs trafiğe takılır ve otobüsün geliş saatleri uzadıkça uzar.  Bu zorluklardan dolayı, yolcular toplu taşıma araçlarından ziyade yeni alternatifler üzerine yoğunlaşırlar. Ekonomik koşulların iyiye gitmesiyle özel araç alımında artışlar gerçekleşir.

Araç Ceza Sorgulama: Gerek sıfır gerekse ikinci el araç alımları her geçen gün artmaktadır. Yalnız araç almakla sıkıntılarınız sona erecek gibi değildir. Sigorta yaptırma, kayıt, devir işlemleri derken ikinci el araba alıyorsanız eski sahibinin borçları size kalabilir. Bu şekilde mağdur olan yüzlerce kişi vardır.İkinci bir el araç alacağınız zaman aracın borcu var mı yok mu sıkıntısı sona eriyor. Çok kısa sürede üstelik bir kuruma gitmenize gerek kalmadan bulunduğunuz yerden almayı düşündüğünüz aracın borç bilgisini sorgulayabilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama: Nasıl mı?  Telefonla arayarak aracın borç bilgisini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tek bilmeniz gereken, aracın plaka numarasıdır. Bu işlem bu kadar kolay ve zahmetsizdir.  Bu işlem kısa bir telefon konuşması kadar sürmektedir. İnternetin artık hemen hemen her ev ve iş yerlerinde kullanılabilir olmasıyla bütün işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Sorgula: Aracınızın vergi borcunun olup olmadığını ya da trafik cezasının bulunup bulunmadığını, borçlarınızın son ödenme tarihlerini e-devlet. org sitesinden öğrenebilirsiniz.Gelir idare başkanlığının hizmeti olan Araba Borç Sorgulamasını, internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gerek araç borcu veya vergi sorgulamaları gerekse diğer vergi işlemleriniz için ihtiyacınız olan e-devlet şifresidir. Küçük bir miktar karşılığı aldığınız e-devlet şifresi ve T.C numarasıyla sisteme giriş yaptıktan sonra araç borcu sorgulamasını yaptırabilir, açılan ekranda aracınızın borcu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Aldığınız aracın ödenmemiş vergi borcu veya trafik cezası olabilir.

Araba Sorgula: Eğer, sizin işlemediğiniz veya size ait olmayan faturaların size kesilmesini istemiyorsanız, birkaç dakika kadar sürecek bir işlemle aracın borcu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.İnternet üzerinden Motorlu Taşıtlar Sorgulaması sekmesinden aracınızın borcunu sorgulayabilirsiniz. Üstelik borcunuzu bu sistem üzerinden kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.  Ek olarak, geçmiş yıllara ait borçlarınızın olması durumunda bu borçlarınızı sistem üzerinden ödeyebilirsiniz.